Blog Tudor Maxim

15 Oct, 2009

day I-Londra

Posted by: Tudor In: călătorii

am zburat cu blue-air până la londra, într-o companie deosebita, cu 90% din călători foarte pestriţi.
am ajuns la locul de întâlnire cu Dragoş usor deşi unde am aterizat la Standstead se află la 60 de kilometri de capitală.
Mi-a plăcut foarte mult să stau de vorba cu el şi să aflu despre experienţele fondarii unui start-up internaţional,ce beneficiază de finanţări importante. Munca se face în paralel în Londra şi în Bucureşti pentru dezvoltarea unui produs IT foarte inovativ, uber vu.
Am făcut o vizită în centru şi am mâncat la acelaşi restaurant pe care îl experimentasem la sfârşitul anului trecut în China town.
La o populaţie de 14 milioane traficul în oraş e destul de lejer, fără să aibă bulevarde lărgi.
Soluţii simple;taxe foarte mari pentru accesul maşinilor în oraş, dublat de un sistem excepţional de transport în comun.

Articol scris cu Wordmobi

Similar Posts:


Popular Posts:


Aboneaza-te si te anunt eu cand mai scriu!

No Responses to "day I-Londra"

Comment Form

Despre Tudor

27 de ani, implicat în diverse activităţi antreprenoriale (Elevate, Good Aftenoon!, pensiunea dor de Bucovina, Chic media, cladiridebirouri.ro, masinipentrufemei.ro) cât şi de voluntariat (JCI şi tineriantreprenori.ro).